EDK - Jarosław

Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. Jagiełłę

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Jarosław

Długość trasy
40 km

Suma podejść
355 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław, Łazy Kostkowskie, Okroługi, Wólka Pełkińska, Jagiełła, Rozbórz, Aleksandrów, Ożogów, autostrada A4, Ścieżki, Bazylika Matki Bożej Bolesnej

Informacje dodatkowe o trasie

 Początkowo idziemy z w kierunku północnym wzdłuż doliny Sanu. Następny odcinek prowadzi na zachód do miejscowości Jagiełła. Tu skręcamy na południe, przechodzimy wiaduktem nad autostradą, wiaduktem pod torami kolejowymi i docieramy do wsi Rozbórz. Idąc dalej w kierunku południowym przecinamy drogę 94 i w pobliżu przysiółka Przeworska Aleksandrów skręcamy na południowy-wschód. W pobliżu Cieszacina Wielkiego dochodzimy do drogi serwisowej przy autostradzie i przez wiadukt przechodzimy pod autostradą. Stąd przez przysiółek Ścieżki dochodzimy do celu - Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu. Drogi asfaltowe stanowią około 1/3 długości trasy. Reszta, to drogi szutrowe i drogi gruntowe. Prawie nie ma terenów leśnych, idziemy głównie drogami wśród pól. Na kilku odcinkach może wystąpić duże błoto.

Trasa biegnie przez płaskie tereny, jest bardzo niewiele podejść, nie ma stromych podejść i zejść. Odległość 40 km wymaga jednak dobrej kondycji, mocnych nóg i wygodnych butów.

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Trasa jest pętlą wokół Jarosławia, więc nie problemu z powrotem. Od ostatniej stacji do Opactwa dzieli nas niecałe pół godziny drogi.

Trasa jest łatwa technicznie i orientacyjnie. Po drodze nie ma stałych miejsc schronienia. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w wypadku konieczności przerwania drogi. W razie potrzeby do większości punktów na trasie można dotrzeć samochodem. Po drodze spotykamy dwa niebezpieczne miejsca: przejście przez drogę 77 (Jarosław - Tryńcza) w Wólce Pełkińskiej oraz przejście przez ruchliwą drogę nr 94 (Jarosław - Przeworsk) w pobliżu Przeworska.

Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km