EDK - Jarosław

Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w Tuligłowach

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Tuligłowy

Długość trasy
41 km

Suma podejść
516 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław, Munina, Tuczempy, Łowce, Lutków, Kaszyce, Olszynka, Trójczyce, Maćkowice, Wola Maćkowska, Węgierka, Tuligłowy

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa o długości 41 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a celem jest Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach. Pierwsza połowa trasy przebiega przez wioski po płaskim terenie Nadsania. Druga połowa to wędrówka po pagórkach Podgórza Rzeszowskiego i zalesionych grzbietach Pogórza Dynowskiego. Suma podejść lekko przekracza 500 m. Drogi asfaltowe stanowią około 1/3 długości trasy. Reszta, to drogi szutrowe oraz drogi gruntowe polne i leśne. Występuje prawdopodobieństwo napotkania po drodze zwierząt leśnych (sarny, dziki).

Trasa zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną, jednakże nie wymaga ekstremalnych wysiłków. Przed wyruszeniem zalecane sprawdzenie swoich możliwości na krótszych odcinkach, np. 20 km.

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie.

W sobotę nie można liczyć na powrót transportem publicznym z Tuligłów.

Trasa jest łatwa technicznie i orientacyjnie. Na terenach leśnych trzeba starannie czytać opis i stosować się do wskazówek. Warto mieć przy sobie telefon z wgraną trasą lub inne urządzenie nawigacyjne. Po opuszczeniu Jarosławia nie ma ruchliwych dróg. Jedyne miejsce niebezpieczne to przejście przez niestrzeżony przejazd kolejowy w Tuczempach. Po drodze nie ma publicznie dostępnych miejsc schronienia ani funkcjonującej w nocy komunikacji publicznej. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w wypadku konieczności przerwania drogi.

Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km