EDK - Jarosław

Do Bożego Grobu w Przeworsku przez Tryńczę

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Przeworsk

Długość trasy
44 km

Suma podejść
208 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław – Kolaniki – Kostków – Leżachów-Osada – Wola Buchowska – Gorzyce – Tryńcza – Chodaczów – Gniewczyna Tryniecka – Gniewczyna Łańcucka – Gorliczyna – Przeworsk

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa o długości 44 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a celem jest Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku. Najwyższy punkt na tej trasie to wzgórze, na którym położone jest Opactwo. Przechodzimy przez teren trzech powiatów: jarosławskiego, leżajskiego i przeworskiego. Prawie cały czas idziemy płaskim terenem, dolinami podkarpackich rzek, zbliżając się nawet na odległość kilku metrów od ich brzegów. Od Jarosławia do okolic Tryńczy idziemy w kierunku pn.-zach. z prądem Sanu. Potem, zmieniając kierunek na pd.-zach. pójdziemy pod prąd Wisłoka. Dwa razy przechodzimy na drugą stronę Wisłoka po lokalnych, drewnianych mostach. Dróg asfaltowych będzie niewiele, przeważają drogi gruntowe i szutrowe. Na kilku odcinkach może wystąpić błoto.

Trasa zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną i potrafią wytrzymać bez snu przez całą noc. Przed wyruszeniem zalecane jest sprawdzenie swoich możliwości w nocy, na krótszych odcinkach, np. 20 km.

Dojście z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa – pieszo 1,5 km ulicami: Słowackiego, Kraszewskiego, Zielona, Benedyktyńska. Uczestnicy przyjeżdżający samochodami do Jarosławia mogą zostawić pojazdy na parkingu przy Opactwie. Powrót do Jarosławia a także dojazd koleją w stronę Przemyśla, Krakowa i Stalowej Woli umożliwia przez całą dobę stacja kolejowa w Przeworsku. W godzinach dziennych we wszystkich kierunkach jadą z Przeworska autobusy i mikrobusy.

Trasa jest łatwa technicznie i orientacyjnie. Brak zauważalnych przewyższeń terenu. Trzeba jednak cały czas dokładnie czytać opis trasy lub śledzić trasę za pomocą urządzeń elektronicznych, gdyż występuje wiele odcinków po drogach polnych i ścieżkach, gdzie nie ma wybitnych obiektów charakterystycznych. Po drodze brak stałych schronień i miejsc odpoczynku. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w przypadku konieczności przerwania drogi. W okolicy Tryńczy przekraczamy dwie ruchliwe drogi: 835 Przeworsk – Lublin i 77 Jarosław – Leżajsk. W Wólce Małkowej i Przeworsku przechodzimy przez przejazdy kolejowe.

Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km