EDK - Jarosław

Do Sanktuarium w Jodłówce przez Tuligłowy

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Jodłówka

Długość trasy
48 km

Suma podejść
852 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław, Pawłosiów, Rudołowice, Czelatyce, Tuligłowy, wzgórze Bukowy Garb, Średnia, Helusz, wzgórze Patryja, Jodłówka

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa prowadzi przez pofałdowane tereny Podgórza Rzeszowskiego I Pogórza Dynowskiego. Przez cały czas idziemy płaskim terenem; suma podejść przekracza 850 m.  Drogi asfaltowe stanowią około 1/3 długości trasy. Reszta, to drogi szutrowe i drogi gruntowe, z tego dużo w terenach leśnych. Występuje prawdopodobieństwo napotkania po drodze zwierząt leśnych (sarny, dziki). Po drodze mijamy sanktuarium w Tuligłowach.


Trasa zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną oraz dobrą orientację w nieznanym terenie. Po drodze czeka uczestników kilka intensywnych podejść pod wzniesienia. Przed wyruszeniem zalecane sprawdzenie swoich możliwości na krótszych odcinkach, np. 20 km.

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie.

Z Jodłówki w dni wolne od pracy nie kursują środki transportu publicznego.

Trasa jest łatwa technicznie lecz miejscami trudna orientacyjnie. Na terenach leśnych trzeba się posługiwać mapą i kompasem lub urządzeniem nawigacyjnym, gdyż nie da się precyzyjnie opisać zagmatwanych i często zmieniających się dróg i ścieżek leśnych. Na odcinkach prowadzących znakowanym szlakiem turystycznym można spodziewać się braków w oznakowaniu. Po opuszczeniu Jarosławia nie ma ruchliwych dróg ani miejsc niebezpiecznych. Po drodze nie ma publicznie dostępnych miejsc schronienia ani funkcjonującej w nocy komunikacji publicznej. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w wypadku konieczności przerwania drogi.

Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km