EDK - Jarosław

Do Archikatedry Przemyskiej p. Jodłówkę

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Przemyśl

Długość trasy
68 km

Suma podejść
1130 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław, Cieszacin Wielki, Wola Roźwienicka, Pełnatycze, Czudowice, Rozbórz Okrągły, Jodłówka, wzgórze Patryja, Helusz, Średnia, wzgórze Bukowy Garb, Łętownia, Przemyśl

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa prowadzi przez trzy powiaty (jarosławski, przeworski i przemyski) i przez trzy mezoregiony geograficzne (Dolina Sanu, Podgórze Rzeszowskie, Pogórze Dynowskie). Będzie mało dróg asfaltowych, za to dużo dróg polnych i leśnych. Możemy napotkać wiele zwierząt, głównie saren i dzików. Tablice informacyjne ostrzegają też o bytowaniu niedźwiedzi. Dróg asfaltowych będzie niewiele, przeważają drogi gruntowe i szutrowe oraz leśne ścieżki.

Trudnościami technicznymi może być duże błoto oraz powalone drzewa w lasach. Na dłuższych odcinkach przebiegających przez lasy, gdzie nie ma wyraźnych punktów charakterystycznych mogą wystąpić trudności orientacyjne. Ze względu na dużą odległość, zalecana jest dla uczestników, którzy już pokonywali odległości kilkudziesięciu kilometrów.

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Z Przemyśla można wrócić pociągiem lub autobusem.


Na trasie brak miejsc, w których można by skorzystać z transportu lub schronienia w nocy. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia na okoliczność przerwania drogi. Na trasie jest wiele miejsc, w które można dojechać samochodem osobowym.

Znaczną część trasy pójdziemy za znakami zielonego szlaku turystycznego Bachórz – Przemyśl. Szlak prowadzi po zagmatwanych dróżkach leśnych, które podobne są jedna do drugiej, i które nie sposób opisać „z wyglądu”. W opisie wymienione będą tylko charakterystyczne miejsca, przez które powinieneś przejść, by dojść do celu. Idąc za znakami szlaku przecinamy wiele innych dróg i dróżek, często szerszych i wyraźniejszych od naszej, ale nie wchodzimy w nie. Pod nogami możemy mieć trawę, błoto po kostki lub po kolana, gałęzie świeżo ściętych drzew. W poprzek mogą leżeć przewrócone drzewa. Mogą wystąpić przerwy w oznakowaniu, np. wskutek przesłonięcia znaku przez wyrosłe gałęzie, zwaleniu się drzewa ze znakiem lub ścięciu drzewa podczas wyrębu. Jeśli przez dłuższy czas nie widzisz na drzewach znaków, wróć do miejsca, w którym zgubiłeś szlak i poszukaj od nowa. Jeśli wiesz, jak daleko i w którą stronę zboczyłeś ze szlaku a potrafisz nawigować wg kompasu lub GPS, możesz próbować wrócić na szlak samodzielnie.


Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km