EDK - Jarosław

Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich Oczach

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Wielkie Oczy

Długość trasy
41 km

Suma podejść
220 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław, Sobiecin, Surochów, Wietlin, Laszki, Miękisz Nowy, Wielkie Oczy

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa o długości 41,5 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a celem jest Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach. Przez cały czas idziemy płaskim terenem; suma podejść nie przekracza 225 m. Pierwsze kilometry idziemy wzdłuż doliny Sanu, po przejściu przez most nie zbliżamy się jednak do rzeki. Środkowa część trasy to nieco podmokły teren Płaskowyżu Tarnogrodzkiego. Ostatni odcinek to ciągły obszar leśny.
Drogi asfaltowe stanowią około 1/3 długości trasy. Reszta, to drogi szutrowe i drogi gruntowe. Występuje prawdopodobieństwo napotkania po drodze zwierząt leśnych (sarny, dziki). 

Trasa zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną, jednakże nie wymaga ekstremalnych wysiłków. Przed wyruszeniem zalecane sprawdzenie swoich możliwości na krótszych odcinkach, np. 20 km.Dodatkowe informacje, możliwość zapewnienia noclegu lub parkingu w Jarosławiu: www.opactwo.pl. W sobotę z Wielkich Oczy jadą tylko nieliczne autobusy w stronę Lubaczowa. Brak komunikacji publicznej w stronę Jarosławia.
Trasa jest łatwa technicznie i orientacyjnie. Po opuszczeniu Jarosławia nie ma ruchliwych dróg ani miejsc niebezpiecznych. Po drodze nie ma publicznie dostępnych miejsc schronienia ani funkcjonującej w nocy komunikacji publicznej. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w wypadku konieczności przerwania drogi. W pobliżu Wielkich Oczu zbliżamy sie do granicy państwa, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty.

Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km