EDK - Jarosław

Do Matki Bożej Niepokalanej w Hermanowej

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Hermanowa

Długość trasy
58 km

Suma podejść
986 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Opactwo Jarosław – Maleniska – Cieszacin Wielki – Zarzecze Kańczuga – Sietesz – Husów – Błędowa Tyczyńska - Chmielnik – Borek Stary – Nowy Borek – Parafia Hermanowa

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa o długości  59 km, oraz sumie podejść 940 m.  Rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie i prowadzi do Parafii Hermanowa (Kościół). Większość trasy stanowią lokalne drogi asfaltowe (ok 90%) , Reszta, to drogi szutrowe i gruntowe. Na kilku odcinkach może wystąpić błoto.

Trasa bez trudności technicznych i orientacyjnych . Ze względu na odległość, zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną. 

Jest możliwość skorzystania z transportu z Hermanowej do Opactwa Jarosławskiego po wcześniejszym zgłoszeniu SMS-em na nr tel. 731777541

Dodatkowe informacje, możliwość zapewnienia noclegu lub parkingu: Jarosławskie Opactwo www.opactwo.pl

Na trasie brak miejsc, w których można by skorzystać z transportu lub schronienia w nocy. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia na okoliczność przerwania drogi. Po drodze jest wiele miejsc, w które można dojechać samochodem osobowym. Kańczuga (planty), Husów Kościół św. Andrzeja 33km, Chmielnik - krzyż obok szkoły  (droga na Borówki), Borek Stary kościół parafialny 52,5km. Krótki odpoczynek z posileniem się można wykorzystać na plantach w Kańczudze (są oświetlone). Na odcinku od Kańczugi główną drogą (881) ok. 4.5 km aż do skrzyżowaniu w Sieteszy zachowujemy szczególną ostrożność.

Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km