EDK - Jarosław

Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. Wierzbną

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Jarosław

Długość trasy
32 km

Suma podejść
285 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław Opactwo– Łazy Kostkowskie – Okroługi – Wólka Pełkińska – Ujezna – Wierzbna - przysiółek Ćwiartki – przysiółek Ścieżki – Bazylika MB Bolesnej – Jarosław Opactwo

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa o długości 32 km rozpoczyna się i kończy w Jarosławskim Opactwie. Pierwszy odcinek prowadzi w kierunku północnym przez tzw. Przedmieście, wzdłuż doliny Sanu do Łazów Kostkowskich i przysiółka Okroługi. Tutaj zmieniamy kierunek na zachodni i docieramy do Wólki Pełkińskiej. Stąd do Ujeznej tylko polne drogi i zmiana kierunku na południowy. Dalej nadal polne drogi do Wierzbnej. Tutaj jedna ze stacji przy rzadko spotykanej kapliczce św. Antoniego. Drogami serwisowymi przy autostradzie A4 docieramy w okolice przysiółka Ścieżki, odtąd – utrzymując kierunek północno-wschodni - wracamy do Jarosławia, zamykając pętlę.

Połowę trasy stanowią lokalne drogi asfaltowe, druga połowę drogi polne i szutrowe. Brak zwartych terenów leśnych. Na kilku odcinkach może wystąpić duże błoto.

Trasa zalecana jest dla uczestników, którzy już kilka razy szli do Przeworska i ciągle nie mogą zdecydować się na jedną z „pełnych” dróg EDK (ponad 40 km). 

Do Jarosławia można dojechać pociągiem lub autobusem. Odległość z dworca kolejowego i autobusowego do Opactwa wynosi niecałe 2 km. Osoby przyjeżdżające samochodem mogą skorzystać z parkingu przy Opactwie. Trasa jest pętlą wokół Jarosławia, więc nie ma problemu z powrotem. Od ostatniej stacji do Opactwa dzieli nas niecałe pół godziny drogi.


Trasa jest łatwa technicznie, brak stromych podejść i zejść. W kilku miejscach długie odcinki po jednostajnych drogach polnych wymagają uwagi i dokładnego czytania opisu. Na trasie przejście przez niestrzeżony przejazd kolejowy w Ujeznej (jest sygnalizacja) i ruchliwą drogę E40 w Wierzbnej. Po drodze nie ma miejsc, mogących dać schronienie w nocy. Na wypadek konieczności przerwania drogi należy zapewnić sobie wsparcie. Po drodze jest wiele miejsc, w które można dojechać samochodem osobowym. Podczas wędrówki nie oddalamy się dalej, niż 10 km od Jarosławia. 


Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km