EDK - Jarosław

Do Bazyliki Zwiastowania w Leżajsku

Rejon - Jarosław

Wróć

Początek
Jarosław

Koniec
Leżajsk

Długość trasy
47 km

Suma podejść
253 m

Data EDK

Godzina mszy

Trasa

Trasa

Jarosław – Kolaniki – Kostków – Ubieszyn – Tryńcza – Grodzisko Nowe – Grodzisko Górne – Giedlarowa – Leżajsk

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa o długości 47 km rozpoczyna się w Jarosławskim Opactwie a celem jest Sanktuarium Matki Bożej Leżajskiej. Przechodzimy przez teren trzech powiatów: jarosławskiego, przeworskiego i leżajskiego. Prawie cały czas idziemy płaskim terenem wzdłuż doliny Sanu, to przybliżając się do rzeki to oddalając. W Tryńczy przekraczamy dopływ Sanu, rzekę Wisłok. Za Tryńczą nadal płasko; niewielkie wzniesienia i trochę lasu napotkamy dopiero po ok. 30 kilometrach w okolicy Grodziska Górnego. Za Grodziskiem długi odcinek asfaltowy do Giedlarowej. Przed Leżajskiem przejście ciemnym wiaduktem pod obwodnicą i krótkie, strome podejście do pierwszych zabudowań miasta. Na koniec kilka kilometrów coraz szerszymi ulicami Leżajska.

Drogi asfaltowe stanowią około 1/3 długości trasy. Reszta, to drogi szutrowe i drogi gruntowe. Na kilku odcinkach może wystąpić duże błoto

Trasa zalecana jest dla uczestników, którzy mają dobrą kondycję fizyczną i wytrwałość w dążeniu do celu. Przed wyruszeniem zalecane sprawdzenie swoich możliwości na krótszych odcinkach, np. 20 km.

Dodatkowe informacje, możliwość zapewnienia noclegu lub parkingu: Jarosławskie Opactwo www.opactwo.pl, www.bernardynilezajsk.pl

Trasa jest umiarkowanie trudna technicznie i orientacyjnie. Długie, jednostajne odcinki bez charakterystycznych obiektów mogą uśpić czujność, warto cały czas dokładnie czytać opis trasy. Brak stromych podejść i zejść. Jedyne stałe miejsce schronienia po drodze, to stacja kolejowa Grodzisko Dolne na 30 km. Niezbędne jest zapewnienie sobie wsparcia w wypadku konieczności przerwania drogi.

Na niewielkich odcinkach wzdłuż ruchliwszych ulic lub dróg (droga 835 Sieniawa – Przeworsk)

Rejon

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu

Adres parafii

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jaroslaw

Koordynator

Paweł Hajnus

Informacje dodatkowe o trasie


Jaroslaw.EDK 2020 - Komunikat w związku z panującą pandemią koronawirusa

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasze spotkanie na Mszy Świętej w gościnnych murach Jarosławskiego Opactwa, wspólna modlitwa i wyjście w drogę musi zostać odwołane.

Chcemy natomiast 20 marca o godzinie 20:00 trwać na adoracji i modlitwie, tam gdzie to będzie możliwe, samotnie lub z najbliższymi.

Pozostawiamy możliwość odebrania pakietów (opis trasy, rozważania, opaska, certyfikat uczestnictwa) w sekretariacie Opactwa (dni powszednie od 9 do 16) oraz po Mszy Świętej wieczornej (czyli około 18:15 - 18:30).
Każdy z was może zdecydować czy i kiedy wyruszy indywidualnie na drogi EDK. Nie widać powodów, dla których ta forma modlitwy miałaby być niewskazana czy stanowić zagrożenie rozszerzania się wirusa, sięga natomiast wprost do początków EDK.

Zapraszamy na nocną audycję "Duchowa EDK", 20 marca od godziny 21:30 do godziny 2:00 w nocy na antenie Radio Fara. Powędrujemy duchowo zarówno poprzez kolejne stacje rozważań EDK 2020, Drogi Przebaczenia, jak i po wszystkich trasach EDK z Jarosławskiego Opactwa. Liczymy na "światełka" waszych telefonów do studia. Zapraszamy, z nadzieją na łaskę przeżycia niezwykłej modlitwy w naszej wspólnocie.

Nasze trasy

Nazwa Rejon PoczątekKoniec Dystans
Na Kalwarię przez GruszowąJarosławJarosławKalwaria Pacławska62 km
Do Bazyliki Zwiastowania w LeżajskuJarosławJarosławLeżajsk47 km
Do Matki Bożej Łaskawej w LubaczowieJarosławJarosławLubaczów42 km
Na Kalwarię przez RybotyczeJarosławJarosławKalwaria Pacławska80 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. WierzbnąJarosławJarosławJarosław32 km
Do Matki Bożej Niepokalanej w HermanowejJarosławJarosławHermanowa58 km
Do M. B. Pocieszycielki w Wielkich OczachJarosławJarosławWielkie Oczy41 km
Do Archikatedry Przemyskiej p. JodłówkęJarosławJarosławPrzemyśl68 km
Do Sanktuarium w Jodłówce przez TuligłowyJarosławJarosławJodłówka48 km
Do Bożego Grobu w Przeworsku przez TryńczęJarosławJarosławPrzeworsk44 km
Do Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w TuligłowachJarosławJarosławTuligłowy41 km
Do Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu p. JagiełłęJarosławJarosławJarosław40 km
Do Archikatedry Przemyskiej przez DrohojówJarosławJarosławPrzemyśl45 km